Přínosy cvičení: 10 důvodů, proč byste měli začít cvičit

Všichni známe nějaké přínosy cvičení – předevší, že pro naše těla dobré. To ale není vždy dostatečný důvod, abychom byli motivováni cvičit. Jestli hledáte nějakou inspiraci, abyste začali cvičit, zde je 10 důvodů, proč vám cvišení zlepší život.

1.Více enerie
Ačkoliv cvičení samo o sobě je unavující, je z největších výhod cvičení je fakt, že po něm cítíte více energie. Studie ukázaly, že pravidelné cvičení snižuje únavu.

2. Zlepšuje vaši náladu
Vždy, když cvičíte, vaše tělo vypustí do těla endrofiny, díky kterým se budete cítit skvěle. Cvičením se můžete přírodně „sjet“.

3. Zlepšuje vaše zdraví
Hubnutí má tolik zdravotních přínosy, že je nemožné je sem všechny uvést. Buďte fit a snížíte riziko cukrovky, rakoviny, vysokého tlaku, mrtvice, nemoci srdce a spousty dalšího.

4.Vylepšujete svůj zevnějšek
Když máte nadváhu, cítíte se nešťastní. Zhubnutí vám pomůže cítit se a vypadat lépe.

5. Hraní si se svými dětmi
Udržet krok s dítětem bere mnoho energie. Když zhubnete a budete fit, budete schopni s nimi pobíhat kdekoli, aniž byste pořád popadali dech. Tohle může být jeden z největších výhod cvičení: pomáhá vám užívat si více život.

6. Lepší spánek
Když více cvičíte, snadněji si v noci více odpočinete. To vám dodá energii, kterou budete dlouhodobě potřebovat pro cvičení.

7. Zvýší vaši sílu a výkon
Je pro vás těžké jít na procházku, i když chcete? Nebo možná jen nešení nákupních tašek do schodů je pro vás obtížné? Více cvičte a nakonec budou pro vás tyto aktivity snadné.

8. Redukuje stres
Cvičení vám může výrazně snižovat stres. Pokud pravidelně trpíte stresem (nebo dalšími psychickými problémy, jako je deprese nebo úzkost), pravidelné cvičení může snížit tyto symptomy.

9. Pocit úspěchu
Když začnete cvičit, pocítíte zlepšování týden co týden. Budete mít pocit, že jste dokázali něčeho hodnotného.

10. Udržuje vaši nezávislost později v životě
Čím více cvičíte, dokud můžete, tím více snižujete dopad určitých zdravotních problémů později v životě. Ve stručnosti, když budete fit a zdraví, zajistíte si nezávislost ve svém životě dlouhé, jak jen to je možné.

Kolik budete potřebovat cvičit, abyste ucítili tyto přínosy? To záleží, jak jste fit nyní. Dobrá zpráva je, že cvičení 30 minut denně je dostatečné pro drastické zlepšení života. Na co tedy čekáte?

Máte dotaz nebo komentář k článku? Podělte se s ním s ostatními a přidejte níže komentář.
Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>