Jak začít s hubnutím?

Když se rozhodnete, že začnete hubnout, tak cokoliv, co by vám to mohlo usnadnit, stojí za vyzkoušení. Zde je pět kroků, které byste té měli provést, na začátku své cesty:

1. Pořiďte si váhu (váhy): Tohlé je první a velmi důležitý tip. Budete potřebovat nejen váhu pro to, abyste měli přehled o své váze, ale i kuchyňskou váhu pro vážení vhodných porcí jídla. Mnozí z nás se přejídají, pokud si přísně nehlídá své jídlo.

2. Najděte si podporu: Pokud si můžete najít partnera pro cvičení a/nebo dietu, budete mít velkou podporu i v těžkých chvílích, které přijdou. Studie ukazují, že dodržování diety zároveň s někým další velmi usnadňuje splnit stanovené cíle a vytvoření si nových zdravých návyků. Pokud nemáte nikoho, kdo by se k vám mohl přidat, je účinné někomu alespoň sdělit své cíle a postupné výsledky.

3. Pořiďte si zápisník pro zapisování: Do zápisníků se poznamenávejte jídla, která jíte, a případně i cvičení. Ačkoliv to může být zdlouhavé, vědění, čeho a kolik jste snědli, vám pomůže v postupném zlepšování. Svůj zápisník můžete použít i jako místo pro průchod vaši případné frustrace a pro obnovení vaší motivace pro pokračování v hubnutí.

4. Projděte své zásoby: Pokud chcete dodržovat dietu, zbavte se všech možných pokušení ve vašem domě. Projděte svou špajzku a zbavte se jídla, které nezapadá do vaší diety. Po té běžte nakupovat a kupte spousty zdravých chuťovek (jako ovoce, oříšky…), které budete mít po ruce, když to na vás přijde.

5. Zvolte si cvičení: Když už máte vše ostatní nachystáno, je čas vybrat si, s jakým cvičením začnete. Ačkoliv možná budete muset udělat nějaké oběti a někdy dělat i to, co vás úplně nebaví. Může to znamenat začít chodit na procházky každý den nebo běhat x kilometrů. Ať už je to cokoliv, udělejte si nějaký plán.

Máte dotaz nebo komentář k článku? Podělte se s ním s ostatními a přidejte níže komentář.
Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>