Chcete zhubnout? Dávejte si pozor na to, co pijete!

Každý ví, že pro zhubnutí je potřeba snížit příjem kalorií a spálit více kalorií pomocí cvičení. Nicméně spousty lidí selže při posouzení dopadu, jaké mají nápoje na jejich váhu. Nápoje obsahují kalorie stejně jako jídlo, některé nápoje můžou ale zhubnutí bránit jinými způsoby. Zde je přehled nejčastějších nápojů, kterým je potřeba se vyhýbat při hubnutí.

Alkohol

Spousty lidí je zběhlých ve formování své diety a v tom, co by měli a neměli jíst, zároveň ale nedávají stejnou pozornost množství alkoholu, které vypijí. Alkohol by se měl počítat do vašeho denního kalorického limitu, i pár drinků ho může rychle překonat.

A název „pivní mozol“ nevznikl bez důvodu: studie ukazují, že alkohol může snížit míru, jakým vaše tělo spaluje kalorie. Také může vést k mnohým nezdravým chutím, takže je potřeba být opatrný.

Káva, čaj a hubnutí

Další nápoje, které mnozí z nás pijou denně, je kafe a čaj. Pomáhají vám při hubnutí nebo vás zastavují? Studie ukazuji, že jakékoliv nápoje obsahující kofein mohou mít negativní vliv na hubnutí. Stimulace po požití kofeinu (ať už je to z kávy, čaje nebo z jiný nápojů) není dobrá pro naše chutě.

Spousta z nás si přímo spojuje pití kávy nebo čaje přímo s jezením nějaké nezdravé chuťovky. V tomto případě, i když vám kafe přímo nijak neubližuje, tak pobízí váš návyk dát se něco, co vám vůbec nepomůže při hubnutí.

Mnoho lidí pije zelený čaj pro hubnutí. V posledních letech bylo ohledně tohoto pití spousty povyku a studie ukazují, že extrakt ze zeleného čaje vám může pomoci zhubnout. Nicméně pití příliš mnoho zeleného čaje (green tea) znamená, že přinese i negativní efekty popsané výše.

Džus

Mnoho lidí při hubnutí přejde z různých sladkých nápojů na džus v domnění, že je to správny krok, protože je „zdravý“. Je pravda, že ovocný džus je zdravější než sladké nápoje s cukrem. Stále ale musíte být opatrní, kolik ho vypijete. Ujistěte si, že si vyberete džus bez přidaného cukru, a který nenarušuje váš denní kalorický limit. Také se snažte nepít větší množství najednou, měli byste mít stabilně rovnoměrnou úroveň cukru v krvy.

Voda

Když se snažíte zhubnout, je nezbytné pít velké množství vody. Nejen, že vás bude udržovat hydratované během cvičení, ale také vám usadní snižování váhy. Pro zhubnutí neexistuje žádný zázrak, pití vody je ale pěkně blízko.

Věděli jste, že to, co se zdá jako hlad, je často žízeň? Pití více vody běžně každý den může snížit chutě, které vás nutí přejídat se. A vypití několika sklenic vody před každým jídlem vás může preventivně zasystit a ochránit před přejídáním se. To výrazně usnadňuje redukci velikosti vašich porcí.

Pravda je, že voda je vždy nejlepší. Pokud jste zvyklí pít kávu, sladké nápoje a alkohol, tak celkové nahrazení vodou vám pomůže zhubnout jako nic jiného!

Máte dotaz nebo komentář k článku? Podělte se s ním s ostatními a přidejte níže komentář.
Štítky:, ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>