5 tipů pro zdravou snídaní, která vám pomůže zhubnout

Snídaně by měla číslo jedna na vašem seznamu, pokud chcete zhubnout nebo jíst zdravě. I pokud cvičíte každý den, vynecháním snídaně byste mohli své plány sabotovat. Pokud snídáte každý den, tak je možné, že si vybíráte nevhodná jídla. Zde je pět snídaňových tipů, které udělají vaše první jídlo dne zdravější.

1. Nikdy nevynechávejte snídani
Tohle je tip číslo jedna z velmi dobrých důvodů. Možná si myslíte, že vynecháním snídaně snížíte příjem kalorií. Zvyšuje to ale šance, že si dáte nějaké nezdravé jídlo během rána. Navíc snídaně vždy nakopne váš metaboslismus, což podpoří vaše tělo spálit více kalorií z jídel, které jíte během zbytku dne.

2. Vyhněte se cukru
Mnoho z nás chybně předpokládá, že snídaňové cereálie jsou zdravé. To je ale daleko od pravdy: mnoho z nich je přecpána cukrem. To může vést k přibrání váhy a výkyvům energie, kvůli kterým budete v poledne ospalí.

3. Nepijte příliš mnoho džusu
Ačkoli je ovocný čas zdravý, neznamená to, že neobsahuje žádné kalorie. Cukr v ovocným džusu může opět vést k výkyvům energie. Pokud si tedy chcete dát (kvůli cukru a kaloriím byste ale neměli), tak si dovolte jen malou skleničku a celý den pijte vodu pro hydrataci. Pití více vody vám přidá pocit sytosti a pomůže vyhnout se nezdravým svačinkám.

4. Pojměte ho jako začátek
Začněte se zdravou snídaní svůj den zdravého jídla a začněte jídlem, který vám dodá energii, kterou potřebujete. To znamená vyhýbat se fast foodům a smaženým jídlům.

5. Zapojte „superjídlo“
„Superjídla“ jsou ingredience, které velmi snižují riziko vyvinutí mnoho nemocí a chorob. Naštěstí je mnoho těchto ingediencí vhodné jako snídaně. Jde na příklad o tyto: oves, čaj, (nízkotučný) yogurt, bobulovité plody, ořechy, semínka…

Všechny tyto pro zdravou snídani se zdají být trochu komplikované, pokud jsou vaše rána hektická a nemáte dostatek času. Plánujte proto dopředu. Pokud je to nutné, připravte si snídaní předcházející večer, aby pro vás bylo co nejsnazší dodržovat zdravou dietu.

Máte dotaz nebo komentář k článku? Podělte se s ním s ostatními a přidejte níže komentář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>